We use Sainsburys

I?d say around spend is ?500 per month average.

On the saving side, I always take left over for lunches and finish things off so little food is thrown out. On the debit side, Gemma (when she is around say 50% of the time) has a gluten free diet so we have buy GF pasta, GF rolls and other items which are more expensive so the bill goes up.

There are four of us in the house, parents and two teenage girls

Posted By: KentonCanary, Feb 17, 08:56:49

Follow Ups

Reply to Message

Log in


Written & Designed By Ben Graves 1999-2025