Aren't they really expensive to run?

I read the coffee for Nespresso works out at about ?60 per kilo. So if you have an average of two cups a day its is about ?200 per year, compared with around ?40 per year if you buy and grind the beans yourself.

Posted By: Mecagoenti, Jun 22, 10:17:51

Follow Ups

Reply to Message

Log in


Written & Designed By Ben Graves 1999-2025